panele fotowoltaiczne warszawa

"panel, panele, moduł, moduły, słoneczny, słoneczne, fotowoltaiczny, fotowoltaiczne, fotowoltaika, ogniwa, hulf cut, monokrystaliczne, polikrystaliczne, perc, technologia, podział, gwarancja, liniowa, uzysk, sprawność"
03 lipca 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Moduły fotowoltaiczne wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne, produkują prąd stały z promieniowania słonecznego. Podstawowym podziałem modułów fotowoltaicznych, zwanych również panelami fotowoltaicznymi lub panelami słonecznymi jest podział na: polikrystaliczne i monokrystaliczne. Z racji większej sprawności oraz porównywalnej ceny obu typów modułów fotowoltaicznych w ofercie TEO znajdziesz moduły monokrystaliczne. Kluczowymi parametrami jakie należy wziąć pod uwagę wybierając panele fotowoltaiczne są: moc maksymalna i rzeczywista oraz sprawność. 

 

Wybierając panele fotowoltaiczne, które planujemy zainstalować w swojej instalacji fotowoltaicznej musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czym kierować się przy wyborze paneli słonecznych? 

  • Jaką technologię wybrać i która z nich będzie optymalna w przypadku projektowanej instalacji patrząc na parametry oraz ilość wymaganego miejsca. 

  • Czy moc maksymalna ma wpływ na ilość wyprodukowanego prądu? 

  • Co to jest sprawność paneli fotowoltaicznych i jak wygląda ona po kilku, kilkunastu i np. 25-30 latach? 

 

"warszawa panele fotowoltaiczne, warszawa, panele słoneczne, warszawa moduły fotowoltaiczne"

 

PODSTAWOWY PODZIAŁ MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

 

Podstawowym podziałem paneli fotowoltaicznych jest podział na polikrystaliczne i monokrystaliczne. Zdecydowanie największą  popularnością w ostatnich latach cieszą się panele monokrystaliczne, wyprzedzające wolumenami sprzedaży moduły polikrystaliczne, tańsze od monokrystalicznych, ale mające mniejszą moc i sprawność niż lider rankingu popularności.

 

 

POLIKRYSTALICZNE PANELE FOTOWOLTAICZNE

 

Wykonane są ze sprasowanego bloku krzemu o budowie krystalicznej, niejednolitej powierzchni płytek i widocznych krawędziach kryształu. Wydajność paneli polikrystalicznych wynosi około 16%. Niższa wydajność pociąg za sobą konieczność zastosowania większej ilości paneli i co za tym idzie instalacji o większej powierzchni. 

 

 

MONOKRYSTALICZNE PANELE FOTOWOLTAICZNE

 

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne wykonuje się z pojedynczego bloku krzemu, wykonanego ze stopu piasku krzemowego i boru. Proces technologiczny jest bardziej złożony od produkcji paneli polikrystalicznych, co ma bezpośrednie przełożenie na cenę modułu. Sprawność ogniw w panelach monokrystalicznych jest jednak wyższa od opisanych wyżej polikrystalicznych o minimum 3% i wynosi ponad 19%. Charakteryzują się też one większą trwałością, a dzięki jednolitej strukturze ogniw oceniane są wyżej pod względem estetyki. 

 

 

TECHNOLOGIE STOSOWANE W MODUŁACH FOTOWOLTAICZNYCH

 

PERC - Passivated Emitter Rear Cell

Technologia PERC pozwala uzyskać większą moc dzięki zastosowaniu dodatkowego izolatora, który ogranicza przyciąganie elektronów do aluminiowej elektrody dolnej oraz odbija promień słoneczny z powrotem do bazy ogniwa, nie powodując w ten sposób wytwarzania ciepła przez przenikające ogniwo promienie słoneczne, jak ma to miejsce w klasycznym module. 

 

Half Cut - moduły fotowoltaiczne złożone z ogniw połówkowych

Ogniwa połówkowe powstały z myślą o wyższej wydajności i optymalizacją produkcji energii w przypadku zacienień. Klasyczny wymiar ogniwa 156x156 mm został zastąpiony wymiarem 156x78 mm. Daje to łącznie 120 ogniw, zamiast 60 jak w przypadku klasycznego modułu. Ogniwa połówkowe to seria sub-modułów, łączonych równolegle, dzięki czemu połówkowe ogniwa mają zbliżony prąd i napięcie jak klasyczne ogniwo.

 

Hulf Cut to ogniwa o: 

- większej mocy wyjściowej

- mniejszych stratach powstających między ogniwami 

- mniejszym współczynniku temperaturowym

- większej odporności przy zabrudzeniu lub miejscowym zacienieniu

- większej wytrzymałości mechanicznej

 

 

GWARANCJA LINIOWA NA SPRAWNOŚĆ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

 

Uznani na rynku fotowoltaiki producenci udzielają 25 letniej gwarancji na sprawność paneli fotowoltaicznych, zapewniając tym samym 80% sprawności po upływie tego okresu. Spadek tego parametru w pierwszym roku wynosi około 2,5%, a w kolejnych latach 0,7%. 

 

 

"panele fotowoltaiczne efektywność, wydajność paneli fotowoltaicznych, panele słoneczne, fotowoltaika"

"panele słoneczne, panele fotowoltaiczne, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika warszawa, technologie"

Wybór modułów fotowoltaicznych

 

MONTAŻ INSTALACJI


E-SHOP

 

O FIRMIE

 

KONTAKT


REALIZACJE

 

DOFINANSOWANIE

"fotowoltaika warszawa, panele i instalacje fotowoltaiczne, panele słoneczne"

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"