panele fotowoltaiczne warszawa

"inwerter, inwertery, falownik, falowniki, fotowoltaika, fotowoltaiczny, fotowoltaiczne, instalacja, instalacje, prąd, energia, wybór, jak, wybrać, dobór, dobrać, moc, produkcja, warszawa, mazowieckie"
02 lipca 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

Inwerter fotowoltaiczny to serce całej instalacji. Ten kluczowy element twojej elektrowni słonecznej będzie odpowiadał po pierwsze za zmianę prądu stałego wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny oraz za monitoring działania całej instalacji. Właściwy dobór modelu inwertera (falownika) zależy od maksymalnej mocy elektrycznej generowanej przez panele fotowoltaiczne. Obydwa podzespoły, czyli panele fotowoltaiczne oraz inwerter, powinny zapewniać jak najwyższą efektywność pracy i utrzymanie, maksymalnej wydajności instalacji fotowoltaicznej.

 

Jak więc dobrać jego moc do ilości zastosowanych paneli słonecznych? Czy się kierować przy jego wyborze i na co zwrócić uwagę? 

 

 

"fronius warszawa, falowniki warszawa, sofar solar warszawa, inwertery warszawa, fotowoltaika warszawa"

 

 

INWERTER W POŁĄCZENIU Z MOCĄ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

 

Podstawowym kryterium wyboru jest moc inwertera, która powiązana jest ściśle z sumą mocy maksymalnej wszystkich paneli fotowoltaicznych (kWp). Przykładowo zamawiasz montaż 30 paneli o mocy 325Wp, czyli instalację o łącznej mocy 9,75 kWp. Czy więc moc inwertera lub jak kto woli falownika fotowoltaicznego ma być równa sumie mocy paneli? Odpowiedź brzmi - NIE. Chcąc osiągnąć jak największą sprawność inwertera sugerujemy zastosować w tym przypadku moc np. 8 kW. Musisz wiedzieć, że panele, które będziesz miał zainstalowane osiągną swoją maksymalną moc tylko w warunkach zbliżonych do laboratoryjnych, czyli takich w jakich są testowane. Nie zawsze przecież na zewnątrz mamy temperaturę około 25°C i idealne nasłonecznienie ogniw fotowoltaicznych. W żargonie projektantów instalacji i instalatorów nazywamy to przewymiarowaniem instalacji, które powinno wynieść około 20%. 

 

 

SPRAWNOŚĆ INWERTERA 

 

Wysoka sprawność inwertera, ma wpływ na wynik produkcji oraz ekonomię całej instalacji, czyli zwrot z inwestycji, którą planujesz. Zależy ona od chwilowego obciążenia i powinna utrzymywać się w zakresie od 20 do 100%. Wysokiej klasy inwertery pracując nawet przy obciążeniu 20% wykazują wysoką sprawność. Zapewniając więc odpowiednie obciążenie falownika, osiągniesz jego sprawność w 97-98%. Dlatego tak ważnym aspektem jest wybór mniejszej mocy inwertera względem paneli słonecznych, o którym pisaliśmy wyżej, czyli przewymiarowaniu instalacji (moc paneli powinna być wyższa o 20% od mocy inwertera). Zachowując tę zasadę "pomagamy" falownikowi pracować wydajnie w dni, w których mamy słabe nasłonecznienie (niskie obciążenie). 

 

"instalacje fotowoltaiczne, sprawność instalacji fotowoltaicznej, fotowoltaika warszawa, fotowoltaika"

źródło: www.fronius.pl

 

 

 

FALOWNIK JEDNO, CZY TRÓJFAZOWY? 

 

Małe instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych, nie przekraczające mocą 4 kWp wyposażane są często jednofazowym falownikiem. Przykładem może być dostępna w ofercie TEO seria Fronius Primo. W przypadku większych mocy stosuje się rozwiązania trójfazowe, np. seria Fronius Symo. 3 fazy to równomierne wprowadzenie energii do każdej z faz oraz ograniczenie wartości prądu w poszczególnych fazach, czyli mniejsze wahania napięcia w sieci, niższe przekroje przewodów itd. Inwertery trójfazowe stosowane są również w instalacjach o małej mocy (Fronius Symo 3.0). 

 

 

DOSTĘPNOŚĆ OPIEKI SERWISOWEJ

 

Ostatnim elementem, którym należy się kierować przy wyborze falownika jest lokalne wsparcie i serwis, dostępność certyfikatów i kart zgodności wymaganych w etapie przyłączenia instalacji do sieci energetycznej i ubieganiu się o dotacje. Mówiąc na przykładzie z innej branży - czy kupiłbyś samochód, który nie posiada instrukcji w języku polskim, a najbliższy serwis, do którego będziesz jeździł znajduje się na innym kontynencie? 

"najlepszy falownik, inwerter, moc falownika, moc inwertera, skuteczność inwertera, falownik"

Wybór inwertera fotowoltaicznego

 

MONTAŻ INSTALACJI


E-SHOP

 

O FIRMIE

 

KONTAKT


REALIZACJE

 

DOFINANSOWANIE

"fotowoltaika warszawa, panele i instalacje fotowoltaiczne, panele słoneczne"

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"