panele fotowoltaiczne warszawa

"magazynowanie energii"
06 stycznia 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Czy zakład energetyczny inwestuje w ogromne magazyny energii, aby przyjąć nadprodukcję wszystkich instalacji fotowoltaicznych, które przyłączone są do jego sieci? Odpowiedź brzmi NIE. Magazynowanie nadwyżek to tylko wirtualny magazyn. Wyeksportowany do sieci prąd trafia do innych odbiorców, czyli tak naprawdę nie jest magazynowany. Wirtualność tego rozwiązania związana jest jedynie z procesem rozliczeń. 

 

 

"rozliczenie z zakładem energetycznym, fotowoltaika eksport energii, prosument, energetyka prosumencka"

 

 

CO DZIEJE SIĘ Z NIEWYKORZYSTANĄ ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ, KTÓRA ZOSTAJE WYPRODUKOWANA W CIĄGU DNIA PRZEZ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ?

 

Całość niewykorzystanej w ciągu dnia energii trafia do sieci energetycznej, a następnie gdy twoja instalacja nie produkuje prądu na bieżące potrzeby, np. wieczorem lub w okresie zimowym odbierasz tę nadwyżkę na swoje potrzeby. Wg przepisów, które obowiązują u wszystkich operatorów oddając 1 kWh, odbierasz 0,8 kWh jeśli twoja instalacja nie przekracza mocy 10 kWp lub 0,7 kWh jeśli moc instalacji fotowoltaicznej mieści się w przedziale 10 - 50 kWp. 

 

 

JAKI OKRES ROZLICZENIOWY Z ZAKŁADEM ENERGETYCZNYM JEST OPTYMALNY? 

 

Niezwykle ważne jest określenie właściwego okresu rozliczeniowego. Optymalnym jest okres roczny. Odbiór zmagazynowanej energii powinien się odbyć w ciągu 365 dni od chwili przesłania jej do sieci. Jeśli ustalisz okres krótszy niż rok, pamiętaj aby zaznaczyć, że nadwyżka z jednego okresu przechodzi na kolejny. Unikniesz wówczas sytuacji, w której nadwyżka przepadnie, a ty w okresie mniejszej produkcji zaczniesz pobierać prąd z sieci, niepotrzebnie za niego płacąc. 

"fotowoltaika okresy rozliczeniowe, fotowoltaika bilansowanie międzyfazowe, bilans energetyczny"

Wirtualny magazyn energii

TELEFON: +48 504 502 455            E-MAIL: kontakt@teopv.pl

Kontakt

TEO

PV

Poradnik

inwestora

Realizacje

i referencje

 

 

 

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"