panele fotowoltaiczne warszawa

"jak rozbudowac instalacje fotowoltaiczna"
29 marca 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Zmiana sposobu ogrzewania domu, tak popularna ostatnio rezygnacja z opału węglem, zmiana sposobu ogrzewania wody, zakup samochodu elektrycznego lub dodatkowych elektro urządzeń, to wszystko oznacza wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. W takiej sytuacji wybudowana kilka lat temu instalacja fotowoltaiczna może nie pokryć bieżących potrzeb. Rozwiązaniem tej sytuacji staje się rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

 

 

"dołożenie paneli fotowoltaicznych, mikrofalownik, dodatkowa moc instalacji fotowoltaicznej"

 

 

ZAPLANUJ WCZEŚNIEJ KOLEJNE ETAPY BUDOWY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

 

Optymalnym sposobem rozbudowywania instalacji fotowoltaicznych jest zaplanowanie na początku projektu 1 i 2 etapu rozbudowy instalacji fotowoltaicznej. W tym przypadku zastosowany w 1 etapie falownik będzie posiadał moc, która pozwoli na dołożenie kolejnych paneli fotowoltaicznych w kolejnym, 2 etapie. Dodatkowa moc paneli fotowoltaicznych dociąży falownik, który pracować będzie z optymalną sprawnością. Należy jednak pamiętać, że przewymiarowanie falownika nie powinno przekraczać 120% łącznej mocy maksymalnej wszystkich paneli fotowoltaicznych. 

 

 

CO ZROBIĆ JEŚLI WCZEŚNIEJ NIE ZAPLANOWAŁEŚ DOŁOŻENIA DODATKOWEJ ILOŚCI PANELI FOTOWOLTAICZNYCH?

 

PRZYKŁADOWO - posiadasz instalację fotowoltaiczną złożoną z 20 paneli słonecznych o mocy 300 Wp (łącznie 6kWp) i inwerter 5 kW, czyli dobrze dobraną moc paneli do mocy inwertera. Instalacja ta pracuje już od kilku lat dla ciebie i przynosi oszczędność na rachunkach za prąd sięgających nawet 90%. Planujesz jednak w niedalekiej przyszłości zmiany w termomodernizacji twojego domu lub firmy i potrzebujesz więcej energii elektrycznej. W tym przypadku dołożenie dodatkowych 2-3 paneli fotowoltaicznych jest jeszcze możliwe, falownik sprosta wyzwaniu jakie przed nim postawisz, ale co w przypadku, gdy będziesz chciał zwiększyć moc o 30% lub więcej? 

 

Rozwiązaniem może być zastosowanie mikroinwerterów, które przetwarzają prąd stały w zmienny na poziomie paneli fotowoltaicznych. To bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wymieniać na większy obecnie posiadanego inwetera. Pomaga również w sytuacji, gdy dokładane panele fotowoltaiczne różnią się mocą od tych, które pracują w ramach istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale przy zastosowaniu klasycznego inwertera dodane panele o większej mocy pracować będą z mocą obecnych, słabszych. Warto więc w takim przypadku zakupić nowe panele fotowoltaiczne, które zbliżone będą mocą do obecnie posiadanych. 

"rozbudowa instalacji fotowoltaicznej, zwiększenie mocy instalacji fotowoltaicznej, fotowoltaika"

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej

TELEFON: +48 504 502 455            E-MAIL: kontakt@teopv.pl

Kontakt

TEO

PV

Poradnik

inwestora

Realizacje

i referencje

 

 

 

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"