panele fotowoltaiczne warszawa

"czy fotowoltaika sie oplaca"
06 lipca 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że inwestowanie w prąd ze słońca to bardzo dobry kierunek dla twoich finansów w niedalekiej przyszłości. 

 

 

"fotowoltaika opłacalność, panele fotowoltaiczne opłacalność, fotowoltaika inwestycja, darmowa energia"

 

 

DOTACJE A ZWROT Z INWESTYCJI 

 

Rozwój technologiczny i związane z nim znaczne obniżenie kosztów produkcji paneli fotowoltaicznych przełożyło się na spadek cen instalacji fotowoltaicznych, wpływając na olbrzymi wzrost popularności tego rozwiązania. to jednak nie jedyny powód tego wzrostu. Kolejnym są na pewno dotacje i ulga podatkowa majce wyraźny wpływ na czas, w którym instalacje fotowoltaiczne zaczynają produkować darmową energię elektryczną.  W roku 2020, z budżetu programu Mój Prąd ma powstać w Polsce 120 tysięcy domowych instalacji fotowoltaicznych. Ten ambitny cel wydaje się bardzo realny,  po ostatnich ruchach cenowych energii elektrycznej. Dzięki dofinansowaniu, które pokrywa znaczną część inwestycji oraz możliwości odliczenia pozostałej kwoty od podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym, twoja inwestycja ma duże szanse zwrócić się już po nawet 5-7 latach. 

 

 

WYLICZENIA OPŁACALNOŚCI INWESTYCJI W FOTOWOLTAIKĘ

 

 1. Średnio w ciągu jednego roku 4 osobowa rodzina, zamieszkująca w domu jednorodzinnym zużywa około 6000 kWh.

2. Średnia cena 1kWh to 0,57 gr. w taryfie G11 (dane na 02.03.2020, wg. Stawki Innogy dla miasta Warszawy)  

3. Opłata roczna wyniesie 3420 zł. 

4. Koszt inwestycji - 30 000 zŁ.

5. Koszt inwestycji po odliczeniu zwrotu otrzymanego w ramach programu Mój Prąd i odliczeniu pozostałej kwoty od podatku dochodowego - 20 500 zł. 

 

 

Na koniec wystarczy więc podzielić kwotę 20 500 zł przez roczny koszt energii, czyli 3 420 zł i w ten sposób obliczyć po ilu latach inwestycja zwróci się w 100% 

 

20 500 / 3 420 = 5,99 

 

Jak widać na tym przykładzie inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwróci się już po 6 roku od daty przyłączenia do sieci. Nie uwzględniono w nim jednak najważniejszego - nieuniknionych podwyżek ceny energii elektrycznej, a te w ciągu najbliższych 6 lat mogą sięgnąć ok 5-8 groszy za 1kWh.  

"fotowoltaika rentowność inwestycji, fotowoltaika ceny, panele fotowoltaiczne rentowność, fotowoltaika"

Opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną

TELEFON: +48 504 502 455            E-MAIL: kontakt@teopv.pl

Kontakt

TEO

PV

Poradnik

inwestora

Realizacje

i referencje

 

 

 

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"