panele fotowoltaiczne warszawa

"strefa wiedzy typy instalacji fotowoltaicznych"
31 marca 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Czy oddawanie nadwyżek wyprodukowanego prądu i ich odbieranie w późniejszym czasie ze stratą 20% jest opłacalne? Naturalną myślą jest, że taki model rozliczeń jest niesprawiedliwy. Czy w takim razie nie warto pomyśleć o tym, aby przejść na instalację, która pozwala magazynować energię? 

 

 

"fronius warszawa, zestaw fotowoltaiczny warszawa, zapotrzebowanie na energię słoneczną, fotowoltaika"

fot. Fronius.pl

 

 

ON-GRID I OFF-GRID, CO TO WŁAŚCIWIE JEST? 

 

To nic innego jak jeden z głównych podziałów instalacji fotowoltaicznych. Instalacje typu on-grid, to instalacje podłączone do sieci energetycznej, które w czasie produkcji energii pozwalają na bieżącą konsumpcję prądu i jednoczesny eksport nadwyżek do sieci energetycznej, oraz import nadwyżki z sieci, gdy ustanie produkcja paneli fotowoltaicznych. W przypadku awarii sieci energetycznej, falownik w czasie produkcji energii z paneli słonecznych odłącza je i mówiąc wprost - nie mamy wtedy prądu w domu. W takich chwilach przydaje się więc drugi typ instalacji - off-grid , czyli instalacja, która w czasie produkcji energii steruje bieżącą konsumpcją oraz magazynuje nadwyżkę kumulując ją w akumulatorze, zamiast eksportować do sieci. W czasie zerowej produkcji energii ten typ instalacji fotowoltaicznej pobiera ją priorytetowo z baterii, a dopiero w przypadku jej rozładowania zaczyna import nadwyżek z sieci. 

 

 

KTÓRY TYP INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ WYBRAĆ?

 

Podejmując decyzję, jakie rozwiązanie wybrać należy pamiętać, że wirtualny magazyn energii, jakim jest sieć energetyczna to strata 20%. Inaczej mówiąc każda oddana do sieci mWh upoważnia ciebie do odbioru 800 kWh (więcej o tym temacie znajdziesz tutaj). To oczywiście nie jedyna różnica pomiędzy instalacjami on-grid i off-grid. Istotną sprawą jest konieczność doposażenia instalacji w akumulator oraz regulator ładowania, aby ograniczyć "wyciek" nadwyżek. 

 

W Polsce prym wiedzie fotowoltaika typu on-grid, czyli podstawowa wersja instalacji fotowoltaicznej. Lista podzespołów wchodzących w skład on-grid jest znacznie krótsza i co za tym idzie tańsza o około 30% od off-grid.

"rodzaje instalacji fotowoltaicznych, hybrydowe instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika warszawa"

Instalacja fotowoltaiczna on-grid, czy off-grid?

 

MONTAŻ INSTALACJI


E-SHOP

 

O FIRMIE

 

KONTAKT


REALIZACJE

 

DOFINANSOWANIE

"fotowoltaika warszawa, panele i instalacje fotowoltaiczne, panele słoneczne"

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"