panele fotowoltaiczne warszawa

"dobór, moc, oszacowanie, potrzeba, fotowoltaika, instalacja, fotowoltaiczna, warszawa, mazowieckie, wiedza, zestaw, fotowoltaiczny, panel, słoneczny, moduł"
04 lipca 2020
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Znasz już zalety fotowoltaiki, wiesz jakie korzyści daje zastosowanie energii ze słońca. Czas na końcowe decyzje, a do tego niezbędna jest na pewno znajomość zasad doboru mocy instalacji fotowoltaicznej. Zbyt mała moc nie pokryje zapotrzebowania na energię elektryczną, zbyt duża będzie niepotrzebnym wydatkiem, który wydłuży czas, w jakim instalacja będzie miała się zwrócić i zacząć zarabiać dla ciebie pieniądze. 

 

 

"fronius warszawa, zestaw fotowoltaiczny warszawa, zapotrzebowanie na energię słoneczną, fotowoltaika"

fot. www.fronius.pl

 

 

WYLICZENIE NA PODSTAWIE INFORMACJI PODAWANYCH PRZEZ ZAKŁAD ENERGETYCZNY

 

Na rachunku, który otrzymujesz od swojego dostawcy prądu znajdziesz podsumowanie zużycia energii za poprzedni rok. To niezwykle ważna informacja, którą wykorzystasz do wyliczenia mocy instalacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zebranie tych danych z kilku ostatnich lat i wyliczenie średniej arytmetycznej. Naturalnie, im więcej danych historycznych jesteś w stanie zgromadzić, tym dokładniejszy wynik uzyskasz po wyliczeniu średniorocznego zużycia. PamiętaJ, że instalacja fotowoltaiczna powstaje na najbliższe 25-30 lat i powtarzalność wyniku z jednego roku może okazać się błędnym założeniem. Mając już gotowe wyliczenie średniej, pomnóż tę wartość x 120%, jeśli planujesz instalację do 10 kWp lub 130%, jeśli moc instalacji przekroczy 10 kWp.

 

Dlaczego właśnie 120% i 130%? Produkując prąd z paneli fotowoltaicznych i nie wykorzystując go w całości na bieżące potrzeby oddasz jakąś część do zakładu energetycznego. W czasie gdy produkcja spadnie do poziomu poniżej twojego bieżącego zapotrzebowania, będziesz odbierał z sieci wyeksportowany wcześniej prąd ze stratą 20% (moc do 10 kWp) lub 30% (moc powyżej 10 kWp).

 

PRZYKŁADOWO: twoje średnie roczne zapotrzebowanie na prąd wynosi 8000 kWh, a więc instalacja powinna mieć moc 9,6 kWp. 

 

Ok, ale co to właściwie są te kilo-wato-piki (kWp)? Rozkładając to na czynniki pierwsze, jeden "kilo-watt" to 1000 Watt, a "p", to pik,czyli moc maksymalna. Innymi słowy to nic innego jak oznaczenie mocy paneli fotowoltaicznych w tzn piku. Wracając do naszej przykładowej instalacji 9,6 kWp to 9600 Wp (wato-pików). 

 

 

ZMIANA SPOSOBU OGRZEWANIA DOMU - JAK UWZGLĘDNIĆ JĄ JUŻ DZIŚ PLANUJĄC MOC ELEKTROWNI SŁONECZNEJ?

 

Zacznijmy od ogrzewania. W tym przypadku warto na początku wspomnieć o efektywności poszczególnych rozwiązań. Folie grzewcze z 1 kWh generują około 1kWh energii cieplnej, natomiast pompa ciepła z 1 kWh potrafi wygenerować aż 3-4 kWh energii cieplnej. Przykładowo w ciągu jednego roku 4 osobowa rodzina mieszkająca w domu o powierzchni 160 m kw, potrzebować będzie około 12000 kWh energii cieplnej, czyli 3000-4000 kWh energii elektrycznej przy zastosowaniu pompy ciepła. W obliczeniach uwzględniono ogrzewanie, wentylację i c.w.u (ciepła woda użytkowa).

 

Sposób ogrzewania domu i wody to nie jedyne zmiany jakie warto wziąć pod uwagę. Być może planach masz jeszcze klimatyzator, samochód hybrydowy lub elektryczny. To wszystko przyczyni się do wzrostu zapotrzebowania na prąd. Postaraj się przewidzieć wszytko już dziś, aby uniknąć w późniejszym czasie konieczności rozbudowywania instalacji, a jeśli zmiany planujesz w dalszej perspektywie czasowej, pomyśl o dwuetapowej inwestycji. Więcej o rozbudowie instalacji fotowoltaicznej przeczytasz tutaj

Dobór mocy instalacji fotowoltaicznej

TELEFON: +48 504 502 455            E-MAIL: kontakt@teopv.pl

Kontakt

TEO

PV

Poradnik

inwestora

Realizacje

i referencje

 

 

 

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"