panele fotowoltaiczne warszawa

"czy panele sloneczne produkuja prad zima"
02 grudnia 2019
07 lipca 2020
Jak każdy rozsądny człowiek inwestując w coś nieznanego tobie wcześniej chcesz wiedzieć jakie zalety ma zastosowanie elektrowni słonecznej. Na pewno od jakiegoś czasu zauważyłeś, że coraz większa ilość domów jednorodzinnych
06 lipca 2020
Inwestując w nowe technologie, w tym odnawialne źródła energii kierujesz się na pewno ekologią, która jest bardzo ważna dla losów naszej planety, ale również oszczędnościami. W tym tekście pokażemy, że

KONTAKT


MASZ PYTANIA? NASZ DORADCA POMOŻE WYBRAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE.

 

Efektywność produkcji energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne w miesiącach marzec - październik, jest największa. To oczywiste, ponieważ w tym okresie występuje szczytowe nasłonecznienie i długość dnia. Nie oznacza to jednak, że w miesiącach jesienno zimowych produkcja równa jest zeru. Zdarzają się oczywiście okresy kiedy panel fotowoltaiczny zostanie całkowicie przysłonięty czapą śniegu, ale takich dni w ostatnich latach w Warszawie i okolicach właściwie nie było. 

 

 

"fotowoltaika prądu jesienią i zimą, produkcja prądu z paneli słonecznych w zimie, panele fotowoltaiczne"

 

 

SPRAWNOŚĆ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ W RÓŻNYCH PORACH ROKU

 

W okresie letnim produkcja z 1 kW mocy instalacji może sięgać nawet do 200 kWh. Z kolei w lutym instalacja z 1 kW wyprodukuje znacznie mniej energii, bo około 30 kWh. Miesiące listopad i grudzień, są nieco lepsze, w tych miesiącach osiągniemy wynik ok. 60 kWh z 1 kW.

 

Czy w takim razie można powiedzieć, że im cieplej tym lepiej? Nic bardziej mylnego. Zbyt wysoka temperatura wpływa na spadek wydajności modułów fotowoltaicznych, dlatego przy wyborze paneli bardzo ważnym parametrem jest współczynnik temperaturowy. Optymalną temperaturą, dla Wydajności paneli to temperatura to 25 stopni. 

 

 

ROCZNE ROZLICZENIE ENERGII

 

Nadprodukcja z okresu letniego trafiająca to wirtualnego magazynu energii, czyli wyeksportowana do sieci odbierana jest przez prosumentów w okresach, gdy konsumpcja własna jest wyższa od wielkości produkcji. Okres w jakim musisz odebrać nadprodukcję, to 365 dni. Po tym czasie przepadnie ona bezpowrotnie. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby na etapie projektowania instalacji dobrać optymalną moc instalacji i wykluczyć straty wynikające z nieodebranych od operatora nadwyżek. 

"fotowoltaika jesienią, fotowoltaika zimą, śnieg na panelach fotowoltaicznych, panele słoneczne zimą"

Czy instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd w okresie jesienno zimowym?

 

MONTAŻ INSTALACJI


E-SHOP

 

O FIRMIE

 

KONTAKT


REALIZACJE

 

DOFINANSOWANIE

"fotowoltaika warszawa, panele i instalacje fotowoltaiczne, panele słoneczne"

Właścicielem strony teopv.pl jest

JW Elektronik | NIP: 1180527263 | REGON: 147356540

TEO PV © 2020

"facebook, media społecznościowe"
"instagram, "technologia, fotowoltaika, moduły fotowoltaiczne, fotowoltaika nowości, porady, fotowoltaika poradnik, panele słoneczne warszawa"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, youtube"
"filmy, fotowoltaika warszawa realizacje, vimeo"